EPS kuličky do vaků Zvětšit

Zobrazit vše

EPS kuličky do vaků SOFT

399,00 Kč

148 Položky

Zdravotně nezávadná a certifikovaná náplň.

Pro více detailů

V současnosti optimální a jediná vhodná náplň do sedacích vaků, s oficiálním označením EPS kuličky. Jedná se vlastně o expandovaný pěnový polystyrén, který je již produkován ve tvaru vlastních kuliček.

  • Velikost polystyrénových kuliček pro vaky na sezení

KULIČKY jsou tvořeny směsí různě velkých perel, kde hranice tvoří velikost od 1 do 7 mm. Optimální a nejvíce zastoupená velikost polystyrénových kuliček je pak mezi 2 až 4 mm. Větší kuličky podléhají trošku většímu slehnutí, ale mají o něco lepší vlastnosti při přesýpání se a tím se "v nich i lépe sedí". Menší EPS kuličky se prakticky neslehnou, ale na sezení jsou až neuvěřitelně tvrdé a proto pro bean bagy tak nevhodné.

Kuličky typu SOFT mají velikost 2 - 4 mm, s hustotou 16g/litr. Oproti typu HARD jsou lehčí (cca 0,5kg na jeden 200l pytel), protože obsahují větší množství vzduchu. Lehčeji se také stlačují.

  • Hustota polystyrenových kuliček pro pytle na sezení

Hustota pylystyrenových kuliček používaných v sedacích vacích je 10 až 20 g/litr. To určuje tedy jak celkovou hmotnost sedacího vaku, tak ale zejména míru slehnutí kuliček v průběhu času a používání. Nikdy nevěřte výrobci, který tvrdí, že jeho kuličky se vůbec neslehnou. Polystyren není železo!!! Jak moc a jak rychle se slehnou, záleží na tom, jak často sedací pytel používáte, ale i na hustotě EPS kuliček.

  • Certifikace polystyrenových kuliček pro sedací vaky

Kuličky by měly splňovat vyhlášku 84/2001 Sb. - o zdravotní nezávadnosti pro děti do tří let.

Tyto vlastnosti, ovšem pokud se nejedná o polystyrenovou drť, obvykle bývají u EPS kuliček samozřejmostí. I to je důvod, proč se vyvarovat obchodům, kde nabízí drť.

Pokud budete v obchodě se sedacími vaky, nebo pokud Vám poštou přijde nový sedací vak, nebojte se zápachu kuliček, ten je přítomen, pokud byl vak nedávno naplněn a obvykle zcela zmizí maximálně do 14 dnů, ale již po dvou až třech dnech je téměř nepozorovatelný. Je to "normální" pach čerstvě vyrobeného plastu, čím v podstatě EPS kuličky jsou.

 

!! PZN: Nehodě s protržením 2 obalů pytle v průběhu dopravy EPS kuliček není v našich silách zabránit. Proto v případě dodání poškozeného pytle Vám, na základě fotografie a emailové korespondence, ZDARMA dodáme litry navíc, které se cestou ztratily. Je to pro nás jednodušší řešení, než-li vracení a zasílání celého nového pytle. Děkuji za pochopení.

Náplň Směs EPS kuliček velikosti 2-4mm
200 litrové EPS kuličky cca 100 cm, d 40cm. Váha: 3kg
100 litrové EPS kuličky cca 50 cm, d 40cm. Váha: 1,5kg
50 litrové EPS kuličky cca 35cm, d 40cm. Váha: 1kg

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Napsat recenzi

související(1)

nejvíce oblíbené